Udostępnij

Praxis Vertebralis to jedna z najstarszych metod leczniczych. Wywodzi się z medycyny starożytnej a w chwili obecnej stanowi swoisty mix systemów pochodzących się z Chin, Egiptu oraz Indian północno-amerykańskich.

Praxis Vertebralis to jedna z najstarszych metod leczniczych. Wywodzi się z medycyny starożytnej a w chwili obecnej stanowi swoisty mix systemów pochodzących się z Chin, Egiptu oraz Indian północno-amerykańskich.

Obecnie terapia ta, dopracowana do perfekcji, stosowana jest w Refleksologii Stóp. Badania medyczne prowadzone przez ostatnich 10 lat nad funkcjonowaniem układu nerwowego sprzyjają odrodzeniu, rozwojowi i ulepszaniu tej metody. Badania potwierdziły niezwykłą skuteczność stymulowania obszarów reflektorycznych jako terapii pomocniczej w leczeniu.

Praxis  Vertebralis  jest bardzo efektywną metodą Refleksologii  Stóp, w sposób doskonały można ją łączyć z innymi terapiami. Jest metodą pomocniczą przy wszystkiego  rodzaju bólach, ale też w pracy ze schorzeniami neurologicznymi.

Strukturalne zaburzenia kręgosłupa, a co za tym idzie zmiana nacisku na korzenie nerwów, uważane są za przyczynę wielu chorób.
Neurorefleksologia Stóp – Praxis  Vertebralis jest metodą przy pomocy której, można osiągnąć te same efekty jak przy ustawieniach kręgosłupa. Metodę tę praktykuje się na stopie, a nie jak w czasach starożytnych bezpośrednio na kręgosłupie, dzięki temu jest zdecydowanie mniej ryzykowna.

Neurorefleksologia  Stóp jest metodą wchodzącą w skład  systemu szkoleń opatentowanych przez Lone Sorensen pod nazwą Sorensensistem™  

Lone  Sorensen to duńska terapeutka, która jest znana i uznawana w kręgach refleksologów na świecie, a  od kilku lat jej metody znane są także w Polsce. Przeniosła ona metodę Praxis Vertebralis na stopy, na szkoleniach poznajemy technikę pracy na;

  • liniach   kręgosłupa, mięśniach przykręgosłupowych, gdzie można zdiagnozować problemy z nimi związane, odnaleźć i ocenić okres w którym przechodziliśmy traumy    
  • opracowała specjalną technikę diagnozowania i pracy na mapie narządowej, która jest wiernym odzwierciedleniem, tzw.matrycą, 16 tygodniowego płodu
  • opracowała technikę diagnozowania zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu na paluchu, który został podzielony na 41 stref 
  • wyznaczyła na podeszwie stopy największe mięśnie naszego ciała powiązane z meridianologią
  • odkryła punkty, które pozwalają na zbalansowanie funkcjonowania całego organizmu

Lone Sorensen jest terapeutą o ogromnej wiedzy praktycznej i teoretycznej, w trakcie  30 lat pracy wykonała około 150 tysięcy zabiegów i  wyszkoliła 6 tysięcy terapeutów. 

Nauka metody neurorefleksologii  stóp – Praxis Vertebralis jest propozycją dla  refleksologów pracujących różnymi metodami, masażystów, rehabilitantów oraz osób które chcą zacząć pracę w nowym zawodzie.

Zabieg można wykonywać jako całościowy, samodzielny, lub dołączyć do swoich już stosowanych metod.

Autor:

Jolanta Górska
Międzynarodowy Instytut Neuroterapii – www.miro-cz.eu
Jedyny, Certyfikowany Nauczyciel metody Praxis Vertebralis w Polsce!

autor: Marcin.Banasinski
link:


Udostępnij

Komentarze

komentarze