Praca po pracy czyli zarabianie rękoma
No ładnie, cały dzień masujesz (czyli pracujesz rękoma), a tu ktoś jako pierwszą genialną radę daje ci, byś po XX godzinach masowania nadal pracował rękoma…
No ładnie, cały dzień masujesz (czyli pracujesz rękoma), a tu ktoś jako pierwszą genialną radę daje ci, byś po XX godzinach masowania nadal pracował rękoma…
Dokładnie tak, gdyż zarabiać "rękoma" nie zawsze musi oznaczać masowanie 🙂
Dziś chcę napisać, że śmiało można zarabiać pisząc… artykuły, książki, ebooki, kursy, ale również BLOGA. Tak, pisanie bloga to również sposób – może nie na zarabianie na życie (przynajmniej w Polsce), ale na dorobienie do pensji. Oczywiście można też na blogu sporo zarobić i na życie – ale trzeba pisać go z pasją i poczekać aż stanie się bardziej popularny.
Czym jest blog? Po co pisać bloga? Jak i o czym pisać bloga? Co zrobić, by móc pisać bloga? – postaram się pokrótce odpowiedzieć na te pytania.
Czym jest blog?
Co mówi na ten temat Wikipedia?
Blog (od ang. weblog — sieciowy dziennik, pamiętnik) — rodzaj strony internetowej, na której autor umieszcza datowane wpisy, wyświetlane kolejno. W Polsce istnieje prawie 2,5 miliona blogów […]
Blog może być monotematyczny (np. blog polityczny, blog o określonych nowinkach) lub ogólny.
Blogi najczęściej mają osobisty charakter i służą jako internetowe pamiętniki. Takie blogi zawierają osobiste przemyślenia, uwagi, komentarze, rysunki, a nawet nagrania, przedstawiając w ten sposób światopogląd autora. Blogi znajdują też wiele innych zastosowań: mogą być wykorzystywane jako wortale poświęcone określonej tematyce, narzędzia marketingu czy komunikacji np. politycznej.
Autorzy blogów zazwyczaj śledzą inne blogi, linkują do nich i nawiązują kontakty z ich autorami, przez co siatka blogów zaczyna funkcjonować jako większa, powiązana całość, czyli tzw. blogosfera. W przypadku blogów poświęconych specyficznej tematyce wymiana myśli między autorami może sprzyjać rozwojowi danej dziedziny wiedzy. W przypadku blogów osobistych, autorzy nawiązują często relacje towarzyskie […]
Celowo w tej definicji podkreśliłem jedno zdanie oraz wyróżniłem na czerwono drugie. Celowo, gdyż te dwa zdania są odpowiedzią na kolejne pytanie…
Po co pisać bloga?
Dokładnie właśnie w takim celu: by przedstawić innym swój światopogląd.
Natomiast zdanie wyróżnione na czerwono oddaje w pełni cel, w jakim powstała sekcja BLOGI BRANŻOWE na tym serwisie – by sprzyjać rozwojowi danej dziedziny wiedzy – w tym wypadku masażu.
No i oczywiście niebanalnym powodem może (ale nie musi) być zarabianie na pianiu bloga.
Jak i o czym pisać bloga?
Jak? To teraz bardzo proste, wystarczy mieć chęci. Nie potrzebna jest wiedza techniczna, można np. skorzystać z opcji oferowanej przez Serwis Masażysta – zupełnie za darmo pisać własnego bloga na nowo powstałym Serwisie Blogowym.
O czym? To bardzo proste – o swoich przemyśleniach odnośnie branży, o swoich doświadczeniach z nią związanych, opiniach na temat produktów, itd.
W pisaniu bloga w Serwisie Masażysta jedynym "wymogiem" jest właśnie dzielenie się pisanie na tematy związane z branżą masażu.
Co zrobić, by móc pisać swojego bloga?
Wystarczy tylko chcieć… a następnie zajrzeć pod ten link i sprawdzić szczegóły:
http://www.serwis-masazysta.pl/blogi_branzowe/
Na, aby uwiarygodnić możliwość zarabiania na blogach przedstawię jeszcze materiały z innych, niezależnych źródeł.
Ogólnie należy mieć świadomość tego, że:
- pisanie Bloga to bardzo fajna sprawa;
- zarabianie na blogach jest możliwe, trzeba tylko pomysłu, wytrwałości i chęci połączonej z pasją;
- nie trzeba być polonistą by pisać bloga – im prościej się pisze, tym lepiej czyta się to czytelnikom;
- nie trzeba być specjalistą czy ekspertem, by wyrażać własne opinie na łamach bloga…
Warto zapoznać się również z wpisem zatytułowanym: „Pisz bloga z pasją, a sponsorzy sami się znajdą", z którego pochodzi m.in. powyższy film… oto link:
http://mediacafepl.blogspot.com/2008/03/pisz-bloga-z-pasj-sponsorzy-sami-si.html
Jeżeli są jakieś pytania – zapraszam do zadawania ich w komentarzach. LOGOWANIE NIE JEST WYMAGANE.