Portret użytkownika Redakcja

VI SPOTKANIE Z MASAŻEM

To już 6 raz. Zapiszcie się już teraz

Zapraszamy na kolejną konferencję "Spotkanie z Masażem". Spotykamy się już 6 raz z ciekawymi tematai i warsztatami.

Pierwszy raz nasza konferencja gości w Łodzi w połączeniu z największymi targami rehabilitacji w Polsce.

Czekamy na Was we wrześniu.

Zapisy: www.kongres.targirehabilitacja.pl

 

 

Portret użytkownika Trzcina

Problem ze stażystą

Witam,

Od 3 lat prowadzę własną działalność z zakresu fizjoterapii. W gabinecie oprócz mnie pracuje jeszcze koleżanka, która zajmuje się bardziej ustalaniem wizyt z pacjentami i prowadzeniem tzw. papierków jednak jest ona w gabinecie kilka razy w tygodniu. Z racji tego, że nie mogę narzekać na brak pracy postanowiłam zatrudnić pracownika. Mój gabinet dopiero się rozwija dlatego pomyślałam nad zatrudnieniem stażysty z urzędu pracy, oczywiście po ukonczeniu kierunku związanego z fizjoterapią.

Jak wykonać masaż refleksologiczny stóp przy użyciu olejków eterycznych

Powszechnie wiadomo, że masaż przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia i jest świetnym uzupełnieniem alternatywnych i konwencjonalnych metod leczenia raka. Jeżeli jednak ktoś z jakiegoś powodu nie może lub nie chce korzystać z masażu całego ciała, warto wziąć pod uwagę masaż stóp albo masaż refleksyjny przy użyciu olejków eterycznych.

Portret użytkownika Redakcja

Terapia masażem alternatywą dla opiatów

Kupowane na receptę opioidy są stosowane w leczeniu bólów umiarkowanych i ciężkich. Często przepisuje się je po zabiegach chirurgicznych albo urazach, ale również w tak poważnych chorobach, jak nowotwory. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego, że stosowanie opioidów może prowadzić do uzależnienia, przedawkowania i nadużywania. Zdaniem Centrum Kontroli Chorób, liczba zgonów na skutek spożywania leków opioidowych na receptę od 1999 roku zwiększyła się aż czterokrotnie.

Portret użytkownika Redakcja

III Światowy Dzień Masażu

Witamy !

Jako jeden z patronów imprezy serdecznie zapraszamy na konferencję organizowaną przez Towarzystwo Masażystów Polskich. Konferencja ma na celu przybliżyć masażystom inny rodzaj pracy z pacjentami aby wspierać ich w rozwoju i pokazać różne kierunki pracy.

 

Zobacz wydarzenia na FB:

Portret użytkownika Redakcja

Kiedy zerwiesz ACL, zmienia się twój mózg

Jak pokazują badania, nasz mózg zmienia się i wymaga przekwalifikowania po zerwaniu więzadeł krzyżowych przednich (ACL), co może sugerować nowe podejście do rehabilitacji. Naukowcy z Ohio State University Wexler Medical Center stwierdzili, że odzyskanie pełnej funkcji po uszkodzeniu więzadeł krzyżowych przednich (ACL) jest czymś więcej niż tylko wróceniem do sprawności fizycznej – wymaga przekwalifikowania mózgu.

Przeciętna głowa waży około dziesięciu funtów, ale w momencie, kiedy szyja jest pochylona w dół do przodu, rośnie obciążenie kręgosłupa szyjnego. Przy kącie 15 stopni obciążenie dla szyi jest odczuwalne jakby głowa ważyła 27 funtów, przy 30 stopniach 40 funtów, przy 45 stopniach jest to już 49 funtów, a przy 60 stopniach aż 60 funtów.

Portret użytkownika indianin

szukam pracy masazysta

Mam na imie Wojciech.
Zrobiłem kurs masażu leczniczego w 1989r.w Puławach.
Po ukończeniu kursu pracowałem ok.2 lat w szpitalu na oddziale rehabilitacji i ortopedii.
Ukończyłem Studium Niekonwencjonalnych Metod Leczenia w 2000r w Lublinie masażu:klasycznego,odchudzającego,limfatycznego , akumpresury i kinezyterapia.
Po ukończeniu Studium pracowałem od 2000-2005 r w Odnowie Biologicznej w Nałęczowie.
Od 2005-2007r pracowałem w Szpitalu Miejskim na Oddziale Rehabilitacji i Ortopedii jako masażysta.

Jak pokazują niedawne odkrycia naukowców, płuca spełniają dużo więcej funkcji w organizmach ssaków, niż do tej pory sądzono. Pojawiły się dowody na to, że nie tylko są niezbędne do oddychania, ale także odgrywają rolę w produkcji krwi. Podczas eksperymentu na myszach odkryto, że na godzinę wytwarzanych jest przeszło 10 milionów płytek krwi. Do tej pory zakładano, że wszystkie nasze składniki krwi wytwarza szpik kostny.

Prawidłowo funkcjonujący układ limfatyczny ma duże znaczenie dla ogólnej kondycji organizmu i warunkuje naturalne zdolności do walki z rakiem. Niestety, wiele osób nie ma dużej wiedzy dotyczącej jego budowy i roli, jaką odgrywa, a lekarze nie rozmawiają z pacjentami na ten temat.

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Innowacyjna Fizjoterapia

W dniach 22-23 kwietnia 2017 r. w Lublinie odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Innowacyjna Fizjoterapia – neurologia, pediatria, sport. Wydarzenie zorganizowane przez Fundację na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL odbyło się w Inkubatorze Przedsiębiorczości – Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny. W obradach wzięło udział około 90 uczestników z całej Polski. Byli to zarówno praktycy i teoretycy fizjoterapii jak i reprezentanci nauk pokrewnych.

Podejść i terapii w medycynie alternatywnej jest wiele, są wśród nich takie, które zostały ignorowane w przeszłości. Jak pokazują najnowsze badania, 36% populacji Stanów Zjednoczonych korzysta z jakiejś formy medycyny alternatywnej. W 1997 r. Amerykanie wydali aż 27 mld dolarów na terapie alternatywne. W tym czasie przeprowadzono 627 milionów wizyt u lekarzy medycyny alternatywnej, wizyt u lekarza pierwszego kontaktu było 386 milionów.

Portret użytkownika Redakcja

X Majówka z Fizjoterapią

Szanowni Państwo,

nasz portal zostal oficjalnym patronem lubelskiej konferencji majówka z fizjoterapią, a nasz redaktor Rafał Uryzaj przedstawi na niej swoje badania.

Serdecznie zapraszamy do udziału podczas X Jubileuszowej Majówki z Fizjoterapią - Cyklicznej Ogólnopolskiej Konferencji Studenckich Kół Naukowych i Młodych Pracowników Nauki. W ciągu 10 lat Majówka z Fizjoterapią  z „małej konferencji studenckiej” przekształciła się w wieloośrodkowe wydarzenie, którego głównym celem jest promowanie badań naukowych dotyczących postępowania fizjoterapeutycznego w XXI wieku.

To odkrycie może zmienić nasze rozumienie tego, w jaki sposób ból przechodzi przez całe ciało i zrewolucjonizuje metody opracowywania leków przeciwbólowych. Obecne założenie jest takie, że uczucie bólu jest interpretowane tylko przez centralny układ nerwowy, czyli mózg i rdzeń kręgowy. Jednak najnowsze doniesienia naukowców sugerują, że obwodowy układ nerwowy może spełniać ważniejszą rolę niż do tej pory sądzono.

Długotrwałe stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, może prowadzić do komplikacji zdrowotnych i dolegliwości, chociażby ze strony układu pokarmowego. Jednak to właśnie po nie sięgają osoby cierpiące na różnego rodzaju bóle kręgosłupowe.

Portret użytkownika Redakcja

35 Kongres LNE oczami Magdy

LNE Kraków 2017

Z zainteresowaniem śledzę wszelkie wydarzenia dotyczące szeroko pojętej branży „Beauty”, i tym samym z wielką przyjemnością wybrałam się do Krakowa na kolejną już odsłonę kongresu LNE łączącego targi z tematycznymi wykładami.

III Międzynarodowy Kongres Medycyny Chińskiej ITCM DAO w Krakowie

Zapraszamy do udziału w 3 Międzynarodowym Kongresie Medycyny Chińskiej ITCM DAO. Po raz kolejny jesteśmy obecni na imprezie jako patronat medialny. Poprzednia edycja była bardzo ciekawa - http://www.serwis-masazysta.pl/aktualnosci/3778/ii-miedzynarodowy-kongres-medycyny-chinskiej

Portret użytkownika Redakcja

Konferencja pracy z ciałem

W dniach 4-5 marca 2017, w Krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, odbyła się konferencja Pracy z Ciałem organizowana przez stowarzyszenie Nowej Psychologii. Nasz portal miał przyjemność objąć to wydarzenie patronatem medialnym.  Poniżej prezentujemy naszą relację z konferencji.

 

O konferencji.

Zapraszam Was do tekstu, który pojawił się w czasopiśmie naukowym Rehabilitacja w praktyce. Zawarłem w niej autorską definicję masażu tkanek głębokich, przedstawiłem koncepcję oraz zasady jej stosowania. Miłej lektury.

Portret użytkownika Redakcja

Japoński rytuał masażu twarzy

Historia Japońskiego Masażu Twarzy

Japoński Masaż Twarzy  oznacza „drogę do naturalnego piękna”. Korzenie masażu sięgają XV wieku a  pochodną masażu jest  Anma, który jest tradycyjnym systemem masażu w Japonii. Anma oznacza nacisnąć (An)  i pocierać (Ma) , jest jedną z najstarszych form masażu na świecie. Terapia ta pochodzi ze starożytnych Chin, do Japonii została przeniesiona przez mnichów-wojowników.  Niektórzy spekulują, że wywodzi się z Indii i sięga ponad 10 000 lat.