Udostępnij

LNE & spa 73 (5/2010), a w nim…

Diagnoza języka
Nikt już nie wie, jak mówić i pisać o wykonujących jakiś zawód kobietach, by ich nie urazić. Biedna redaktor naczelna (pani redaktor naczelny, redaktorka naczelna), która sama nie ma pewności, jak nazywa się jej funkcja, wciąż musi rozwiązywać językowe zagadki. Kim jest bowiem Ewa Skarczewska, o której piszemy na stronie 104 tego numeru? Dyplomowaną kosmetyczką, kosmetologiem i cenionym dydaktykiem. A może kosmetyczką, kosmetolożką i cenioną dydaktyczką? Cenioną dydaktyk?

LNE & spa 73 (5/2010), a w nim…

Diagnoza języka
Nikt już nie wie, jak mówić i pisać o wykonujących jakiś zawód kobietach, by ich nie urazić. Biedna redaktor naczelna (pani redaktor naczelny, redaktorka naczelna), która sama nie ma pewności, jak nazywa się jej funkcja, wciąż musi rozwiązywać językowe zagadki. Kim jest bowiem Ewa Skarczewska, o której piszemy na stronie 104 tego numeru? Dyplomowaną kosmetyczką, kosmetologiem i cenionym dydaktykiem. A może kosmetyczką, kosmetolożką i cenioną dydaktyczką? Cenioną dydaktyk?

Naczynka inaczej
Czerwienienie się twarzy to problem, który dotyka coraz więcej osób. Pojawia się w przypadkach różnego typu skóry, nie u wszystkich ma takie same przyczyny. Aby dobrać skuteczną terapię, należy uważnie przyglądać się cerze i każdego pacjenta traktować indywidualnie.

Elektrokoagulacja w opinii ekspertów
Poszukując informacji na temat metod zamykania naczynek, możemy zetknąć się z różnymi, nawet sprzecznymi informacjami. Co trzeba wiedzieć, aby uporządkować sobie wiadomości dotyczące zamykania naczynek – doświadczeniem dzielą się nasi eksperci-praktycy: Hanna Niemczyńska i Hanna Dolecka.

Budowa skóry
Kosmetyczka potrzebuje wiedzy na temat skóry, szczególnie, że nierzadko to ona jako pierwsza zauważa budzące niepokój zmiany i sugeruje klientow i wizytę u lekarza. W kilku kolejnych odcinkach naszego ilustrowanego cyklu przypomnimy sobie, jak skóra jest zbudowana i jakie pełni funkcje oraz zapoznamy się z najczęstszymi jej dysfunkcjami.

Kwas hialuronowy
Nowoczesna kosmetyka coraz częściej wykracza poza praktykowane od lat schematy pielęgnacyjne. Na rynku dostępnych jest już coraz więcej preparatów o bardzo zaawansowanych formułach, pozwalających na przeprowadzanie efektywnych terapii rewitalizacji skóry, podstawę utrzymania jej dobrej kondycji. Dopiero gdy skóra zaczyna prawidłowo funkcjonować, ukierunkowuje się dalszy program pielęgnacyjny na konkretne problemy estetyczne.

Aparatura w zabiegach kosmetycznych
Każdy gabinet kosmetyczny jest wyposażony w specjalistyczną, mniej lub bardziej zaawansowaną aparaturę. Znamy jej oddziaływanie biologiczne na nasz organizm, ale nie mamy pełnych danych o interakcjach, jakie mogą wynikać ze stosowania różnych zabiegów fizykoterapeutycznych czy łączenia ich z zabiegami pielęgnacyjnymi. Tę wiedzę warto zawsze poszerzać.

o masażu:

Masaż relaksacyjny z ciepłymi olejami

Komfort, łagodne ciepło i spokój, to odczucia towarzyszące masażowi z ciepłym olejem, który usuwa napięcia i przynosi relaks. Masaż opracował Francois Bosi.

Work-site Massage masaż w promocji zdrowia

O założeniach i specyfice coraz bardziej popularnej techniki Work-site Massage, która jest jednym z punktów programu 22. Kongresu LNE & spa, rozmawiamy z Piotrem Szczotką dyplomowanym masażystą i promotorem zdrowia.

Zatrzymaj czas w magicznej Dolinie Charlotty
Tuż za Słupskiem, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, można odnaleźć oazę spokoju. Otwarto tu hotel, pensjonat nad stajnią oraz Rybaczówkę – stylowe apartamenty położone na wyspie jeziora Zamełowskiego. Do dyspozycji gości pozostaje również Charlotta SPA – sauny, sanarium, basen i jacuzzi.

Sauna – strefy mokre w spa
Klasyczne spa dzieli się na część suchą i mokrą. Do części mokrej zaliczamy m.in. saunę i łaźnię parową, a część sucha to gabinety i strefa wypoczynkowa. Przyjrzyjmy się elementom części mokrej – jak są skonstruowane i do czego służą?

WoMen Day Spa
Na urodowej mapie Łodzi przybyło nowe miejsce, absolutnie warte uwagi. W WoMen Day Spa, zlokalizowanym na Julianowie, w jednej z najpiękniejszych dzielnic willowych, pośród kojącej zieleni, jednocześnie z dogodnym dojazdem do centrum, można zapomnieć o stresie, oddając się w ręce pasjonatów piękna.

Niebezpieczni goście
Czy wiesz, że twój gabinet odwiedzają nieproszeni goście, których nie widać „gołym okiem”? Często nie zdajemy sobie sprawy z ilości
mikroorganizmów, z którymi codziennie mamy kontakt. Niestety, cześć z nich stanowi zagrożenie dla nas i naszych klientów.

Oznaczenia kosmetyków naturalnych i bio
Od wielu lat producenci próbują ująć w ramy przepisów kosmetykę naturalną i bio. Pomagają im w tym różnego rodzaju organizacje,
przyznające swoje certyfikaty. Przyjrzyjmy się, jakie oznaczenia możemy znaleźć na opakowaniach biokosmetyków.

Czy istnieje biologiczny manicure?
Czy dzięki rozwojowi biokosmetyki można wykonać wszystkie zabiegi w gabinecie kosmetycznym jedynie z wykorzystaniem naturalnych produktów? Jak to wygląda w przypadku zabiegów manicure-pedicure – na czym polega naturalna pielęgnacja dłoni i paznokci?

W poszukiwaniu zagubionego klienta

Czy „brak wiadomości to dobra wiadomość”? Raczej nie w handlu. Każdego roku 15–25% klientów znika sprzedawcom z horyzontu, opuszczając punkty sprzedaży, w których wcześniej dokonywali zakupów. Zamiast nieustannie walczyć o nowych klientów, zatroszczmy się o tych, którzy o nas zapomnieli.

Recepcja – miejsce dla najlepszych
Czy twoja recepcja zarabia dla ciebie, czy jest tylko dodatkowym wydatkiem? Dla klientów, recepcja jest kwintesencją całego miejsca. Cóż zatem widzimy po wejściu do salonu?

Do you speak English?
Czy jest jeszcze coś, czego chcielibyśmy się nauczyć? Czy warto rozwijać się nie tylko zawodowo, ale także dla siebie samej? Jednym z pomysłów na dobrą inwestycję w siebie jest nauka języków i, co ważne, nigdy nie jest na nią za późno.

25 lat spełnionych marzeń
O pracy w gabinecie, na uczelni i o pasjach, nie tylko zawodowych, rozmawiamy z Ewą Loga-Skarczewską, dyplomowaną kosmetyczką, kosmetologiem i cenionym dydaktykiem, osobą niezwykle zaangażowaną w rozwój zawodu kosmetyczki i kosmetologa.

Bezpieczny makijaż?
Proste zachowania prewencyjne pomogą ustrzec się przed kłopotami. Jak możemy upewnić się, że nasze kosmetyki do makijażu czy przybory do jego wykonywania nie są skażone bakteriami?


Udostępnij

Komentarze

komentarze