Udostępnij

17 kwiecień 2008
Integracyjna Policealna Szkoła Masażu
dla Niewidomych i Niedowidzących,
ul. Królewska 86, Kraków

zaczynamy o godz. 14

17 kwiecień 2008
Integracyjna Policealna Szkoła Masażu
dla Niewidomych i Niedowidzących,
ul. Królewska 86, Kraków

zaczynamy o godz. 14

 

Pokazy i Prelekcje Terapeutycznych Masaży Relaksacyjnych:

Integracyjny Masaż Bodywork

Masaż relaksacyjny, leczniczy i profilaktyczny całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem – w kolejnych sesjach – aktualnie zablokowanych miejsc. Kluczem jest tu stosowanie miękkich, bezbolesnych, ale głęboko oddziałujących technik masażu, połączonych z elementami ćwiczeń biernych. IBM zarówno teoretycznie jak i praktyczne opracowany został zgodnie z kanonem współczesnej medycyny i psychologii.

[ads-strefe:6]

Masaż relaksacyjny oparty na ruchu Tai-Chi

Masaż relaksacyjny oparty na ruchu Tai-Chi jest zabiegiem, który w połączeniu z muzykoterapią, aromaterapią i wyciszeniem, stanowi skuteczną metodę relaksacji. Masaż oparty na ruchu Tai-Chi, jest połączeniem techniki relaksującego masażu Alain’a Mounier’a i starodawnej chińskiej sztuki Tai-Chi. W efekcie powstał masaż, jako metoda relaksacyjna, profilaktyczna, rewitalizująca, energetyczna i modelująca. Wykorzystując zasady Tai-Chi przy poruszaniu się w trakcie masażu, pozwalamy by nasze ciało swobodnie wykonywało ruchy, płynnie balansowało i wchodziło w harmonijny rezonans z ciałem osoby masowanej. Zastosowanie tej metody masażu pozwala osiągnąć rozluźnienie mięśni bez odczucia bólu, a stan głębokiego relaksu przywraca wewnętrzną harmonię i łagodzi napięcia.

Sztuka uzdrawiania polinezyjskiego Ma-uri

Program prezentacji:

  • wykład "Polinezjska filozofia zdrowia"
  • podstawowe informacje z zakresu pracy z ciałem i czytania ciała według Polinezyjczyków
  • demonstracja masażu Ma-uri
  • krótka prezentacja historii i zalet systemu treningu Ma-uri

Refleksoterpia stóp
 
Refleksoterapia to doskonała metoda relaksacyjna, która jednocześnie może być wykorzystywana do wspomagania leczenia określonych schorzeń. Podczas wykładu przedstawione zostaną wszystkie praktyczne elementy zabiegu wg metody Inge Dougans, która łączy refleksoterapię z chińską terapią meridianów co powoduje, że metoda ta jest wyjątkowo skuteczna. Przedstawiony zostanie także program Międzynarodowej Akademii Refleksologii (zarejstrowana przez Kuratorium Oświaty w Warszawie). W Akademii można zdobyć międzynarodowy dyplom w nowym w Polsce zawodzie refleksologa.

 

Wykładowcy:

dr n. med. Eliza Sobuta
Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, wykładowca The International Academy of Reflexology & Meridian Therapy w Warszawie, Koordynatorka Oddziału Regionalnego Akademii w Krakowie, refleksolożka. Prowadzi w Krakowie Centrum Promocji Zdrowia i Terapii Meridianowej.

Ludmiła Petrenko
licencjonowana instruktorka Tai-Chi, ekspert modelowania sylwetki, autor "Masażu relaksacyjnego opartyego na ruchu Tai-Chi"

"(…)Poprzez skoncentrowane odczuwanie własnego ciała doświadczyłam, jak wykorzystywać ruchy Tai-Chi przy wykonywaniu masażu. Dzięki tej technice osiągnęłam możliwość wykonywania bardziej delikatnego masażu o działaniu relaksacyjnym, uspokajającym i profilaktycznym. Daje to korzyści obustronne. Elastyczny, rozluźniony kręgosłup osoby masującej, pozwala na zachowanie dobrego samopoczucia przez dłuższy okres pracy. Siła wykonywanych czynności wynika nie z siły mięśni rąk, lecz przekazywana jest z ruchu nóg, co zapobiega nadmiernemu zmęczeniu i bardzo ułatwia prace masażysty (…)"- tłumaczy Ludmiła Petrenko.
 
Justyna Rychlewska-Suska
Praktyk i Trenerka Ma-uri i huny, artystka, a także pasjonatka szamańskich systemów pracy z ciałem i umysłem. W 2004 roku ukończyła cykl profesjonalnego szkolenia Praktyków w Instytucie Ma-uri w Nowej Zelandii. Obecnie mieszka w Puszczy Drawskiej, gdzie prowadzi Dom Nauczania "4 WIATRY" poświęcony treningom Ma-uri oraz edukacji z zakresu szeroko pojętej świadomości emocjonalnej, duchowej i ekologicznej. Współpracuje z Instytutem Ma-uri jako "resource person".

Piotr Szczotka
Terapeuta, absolwent Medycznego Studium – Wydział Masażu Leczniczego w Krakowie oraz Health Enrichment Center, USA, autor Integracyjnego Masażu Bodywork oraz Dynamicznego Masażu Antycellulit, autor książek i wielu artykułów, współpracujący z Kliniką Estetyki Ciała w Poznaniu, Sekcją Medycyny Estetycznej PTL i Podyplomową Szkołą Medycyny Estetycznej PTL.

 

Wystawcy:

Firma Habys – produkująca stoły do masażu, sprzęt rehabilitacyjny oraz wyposażenie gabinetów.
Firma Habys, Serwis-Masażysta.pl

 

 

 

Miejsce:  Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego, ul. Królewska 86, Kraków

Cena:       Słuchacze i Absolwenci Szkoły Masażu – 10zł
                  Pozostali uczestnicy – 15zł

Podczas trwania wykładów, na podstawie biletu wejściowego otrzymać będzie można zaświadczenie o uczestniczeniu w Krakowskich Targach Masażu, firmowane pieczątka Krakowskiej Szkoły Masażu.

Serdecznie zapraszamy.
 


Udostępnij

Komentarze

komentarze