Udostępnij

Zakończył się I etap konkursu „moja ulubiona technika masażu”. Dziękuję uczestnikom za cierpliwość, ekspertom za ocenę i wybranie 10tki konkursowej…

Zakończył się I etap konkursu „moja ulubiona technika masażu”. Dziękuję uczestnikom za cierpliwość, ekspertom za ocenę i wybranie 10tki konkursowej…

Wyniki głosowania Jury Konkursowego (Ekspertów KMM), na przesłane prace konkursowe przedstawiają się następująco:

Drobner Zdzisław
19, 28, 24, 34, 42, 26, 7, 33, 11, 32

Magiera Leszek
39, 9, 19, 7, 42, 24, 32, 38, 2, 11

Grzegorz Lewandowski
13, 24, 17, 9, 21, 2, 4, 3, 6, 34

Piątkowski Paweł
39, 10, 9, 22, 23, 7, 3, 40, 18, 36

Zborowski Adam
24, 15, 19, 1, 9, 7, 32, 12, 26, 2

Eksperci głosowali na 10 filmów, które ich zdaniem przechodzą do następnego etapu, czyli etapu II. Eksperci mieli za zadanie oprócz wskazania 10 filmów, również poukładania ich w/d lokat. Po przeanalizowaniu głosowania i po odpowiednich obliczeniach pierwsza 10 prac przedstawia się następująco:

24, 9, 7, 19, 32, 2, 39, 42, 34, 3

 

Jak to zostało policzone?
Po pierwsze sprawdziliśmy na które prace było najwięcej głosów. Po cztery głosy uzyskały filmy: 7, 9, 24, po trzy głosy filmy: 2, 19, 32 i po 2 głosy filmy 3, 11, 26, 34, 39, 42. Reszta filmów otrzymała po jednym bądź w ogóle nie było oddanych głosów.
Co dalej?
Wybrane filmy z tych kategorii (po 4, po 3, po 2) zostały przeliczone pod względem przyznanej im lokaty przez Eksperta. Lokaty były sumowane i te prace (pierwsze 10 prac) które uzyskały najmniejszą wartość  w poszczególnych kategoriach przeszły po kolei do II etapu.

.
Dziękujemy za wsparcie i uszanowanie ich obecności.

Powyższe filmy biorą udział w II etapie konkursu czyli w głosowaniu w ankiecie  – Ankieta konkursowa  

Zapraszamy do dalszej zabawy i głosowania na najlepsze filmy! Głosujemy na filmy na specjalnie przygotowanej stronie do głosowania – kliknij tutaj W głosowaniu, każdy z zalogowanych może oddać jeden głos na dany film nadając mu ocenę w skali od 1-5

Poniżej przedstawiamy pełną ocenę prac od poszczególnych Ekspertów:
 

Drobner Zdzisław:

 1. film nr 19. Poprawność: Poprawna praca przedramionami po stronie bocznej i brzusznej kończyny dolnej, rzadko stosowane a sensowne. Innowacyjność: Technika nie jest niczym nowym, niemniej sposób jej wykorzystania bardzo mi się podoba. Pracochłonność: średnia
 2. film nr 28. Poprawność: Proponowana technika uwalniania TP niekoniecznie będzie przez wszystkich akceptowana, niemniej stanowi „jasny promień” wśród innych prac konkursowych. Innowacyjność: Jak poprzednio. Pracochłonność: średnia
 3. film nr 24. Poprawność: Stosowana technika wykonana jest poprawnie, chociaż bez specjalnej „błyskotliwości”. Innowacyjność: Masaż Breussa stanowi jeszcze nowość wśród polskich masażystów, stąd zastosowanie go można uznać za pewną innowację. Pracochłonność: Umiarkowanie pracochłonna
 4. film nr 34. Poprawność: Technika standardowa w masażu głębokim, wykonana prawidłowo. Innowacyjność: Technika nie stanowi innowacji. Pracochłonność: średnia
 5. film nr 42. Poprawność: Technika wykonana prawidłowo. Innowacyjność: Sądzę, że przedstawiona technikę można uznać za przynajmniej w pewnym stopniu oryginalną. Pracochłonność: Dość pracochłonna.
 6. film nr 26. Poprawność: Technika wykonana prawidłowo. Innowacyjność: Technika nie specjalnie oryginalna, niemniej rzadko stosowana i „sympatyczna”. Pracochłonność: Dość pracochłonna.
 7. film nr 7. Poprawność: Wykonanie trochę „chropawe” ruchy mało płynne i niewystarczająco zsynchronizowane. Innowacyjność: Technika bardzo sensowna, może nawet w pewnym stopniu oryginalna. Pracochłonność: Średnio pracochłonna.
 8. film nr 33. Poprawność: Wykonanie prawidłowe. Innowacyjność: Technika niezbyt często stosowana, niemniej sensowna. Pracochłonność: Średnio pracochłonna.
 9. film nr 11. Poprawność: Wykonanie prawidłowe. Innowacyjność: Technika „powolnego” miotełkowania ma w sobie pewien urok :))). Pracochłonność: Dość pracochłonna.
 10. film nr 32. Poprawność: Wykonanie może trochę lepiej niż poprawne. Innowacyjność: Nic oryginalnego. Pracochłonność: średnia pracochłonna

Generalnie rzecz ujmując do konkursu kwalifikowało się tak naprawdę zaledwie kilka prac, 10 wybrać było moim zdaniem naprawdę ciężko. Większość prezentuje technikę i pomysłowość na poziomie szkolnym i to kiepskim. Jeśli tak ma wyglądać nasza „awangarda masażystów” to… Ale to się potwierdza i w mojej działalności szkoleniowej.

Pozdrawiam Zdzisław Drobner

 

Magiera Leszek.

Gratuluję wszystkim masażystom włożonej pracy w przygotowanie i wykonanie ciekawych technik masażu.
Trudno jest oceniać 30 sek. filmiki przedstawiające wybrane techniki masażu i poznać kunszt masażysty. Część prezentowanych technik to ogólnie znane i stosowane, na co dzień i być może, dlatego opatrzone.
Zadaniem ekspertów było zwrócenie uwagi na: poprawność wykonywanej techniki, innowacyjność technik, zgodność opisu z filmem, pracochłonność wykonania technik. W doborze najciekawszych prac pewną rolę odegra subiektywna ocena eksperta… a więc z 42 filmów wybrałem 10, które moim zdaniem zasługują na wyróżnienie:

 1. Film nr 39. Piłowanie duże. Ciekawa technika, stanowiąca połączenie głaskania rozluźniającego grzbietu z piłowaniem mięśni przykręgosłupowych.
 2. Film nr 9. Głaskanie Lomi Lomi. Technika głaskanie przedramionami wykonana płynnie, rytmicznie, pewnie i z wdziękiem.
 3. Film nr 19. Głaskanie kończyny dolnej z masażem stawów. Bardzo ładnie, fachowo wykonany masaż kończyny dolnej. Ruchy płynne, skoordynowane, pewne. Zabrakło czasu na dokładniejszy masaż stawów.
 4. Film nr 7. Głaskanie grzbietu, kończyn górnych, karku i kręgosłupa. Fachowe połączenie kilku części ciała, stosowanie głównie w masażu relaksacyjnym. Masaż wykonany fachowo, płynnie i rytmicznie.
 5. Film nr 42. Chwyt rozciągająco-rozcierająco-ugniatający. Ciekawa technika, wykonana nasadami rąk i kłębikami palców małych, kapitalnie działająca na mięśnie przykręgosłupowe. Wykonanie fachowe, ruchy płynne, skoordynowane.
 6. Film nr 24. Spychacz. Ciekawa technika, przydatna przy masowanie mięśni przykręgosłupowych.
 7. Film nr 32. Fala na łydce. Bardzo dobra technika przy masowaniu kończyn. Wykonanie techniki pewne, płynne, rytmiczne, ruchy skoordynowane.
 8. Film nr 38. Głaskanie grzbietu. Głaskanie przedramionami grzbietu stosowane głównie przy masażu relaksacyjnym. Wykonanie fachowe, płynne i rytmiczne.
 9. Film nr 2. Rozcieranie łydki. Ciekawe zaprezentowanie techniki głaskania przedramionami łydki, mimo, że autor nazwał ją rozcieraniem
 10. Film nr 11. Oklepywanie miotełkowe. Film zrealizowany ciekawą techniką, szczególnie w zwolnionym tempie pozwalający zaobserwować jak zachowuje się mięsień pośladkowy podczas oklepywania.

Pozdrawiam Leszek Magiera

 

Lewandowski Grzegorz.

Konkurs jest wspaniałym przykładem jak można zintegrować kolegów masażystów i jak można sprowokować do prezentacji ciekawych chwytów i technik. To także nietuzinkowa prezentacja swojego warsztatu zawodowego. Jestem zdania, że podobne konkursy powinny być organizowane częściej.

 1. film nr 13 – to jest to,na to czekałem, dużo dobrej zabawy
 2. film nr 24 – spychacz i pompa – codziennie, codziennie, codziennie…
 3. film nr 17 -a na deser gracja opuszkowa, ciekawe
 4. film nr 9 – ręka wąż to jest to.
 5. film nr 21 – dużo precyzji i cierpliwości
 6. film nr 2 – odpowiedzialnie za kończynkę
 7. film nr 4 – trzy w jednym
 8. film nr 3 – trudny chwyt, ujęły mnie silne przedramiona masażysty
 9. film nr 6 – dynamicznie do celu
 10. film nr 34 – chciałbym poczuć to na sobie choć nie mam zwartej konstrukcji

pozdrawiam Grzegorz Lewandowski

 

Piątkowski Paweł

Konkurs bardzo fajny. Z oglądanych filmów wybrałem te, w których moim zdanie masaż był poprawnie wykonany poprzez dobór odpowiedniej pozycji ułożeniowej pacjęta, przykrycie części nie masowanych, wykonywanie sprężyste odkształcanie tkanek było zgodne z przebiegiem struktur tkankowych, sposób ich wykonywania był precyzyjny/dokładny, widać było dojrzałość kordynacji ruchowej. 🙂

Filmy nr. 39, 10, 9, 22, 23, 7, 3, 40, 18, 36

Oby tak dalej, ciekawy pomysł
Pozdrawiam Paweł Piątkowski

 

Zborowski Adam

Panie Marcinie gratuluję pomysłu! Wszystkie filmiki są ciekawe i świadczą o pełnym zaangażowaniu autorów. Wybierając najlepsze 10 starałem się zwrócić uwagę na nowatorskie – osobiste podejście do kwestii tworzenia chwytów przez autorów. Sporo filmików prezentuje techniki znane i stosowane choć oczywiście mieszczą się w konkursie "moja ulubiona technika".
Moje typy:

 1. film 24 – 1 lokata
 2. film 15 – 2 lokata
 3. film 19 – 3 lokata
 4. film 01 – 4 lokata
 5. film 09 – 5 lokata
 6. film 07 – 6 lokata
 7. film 32 – 7 lokata
 8. film 12 – 8 lokata
 9. film 26 – 9 lokata
 10. film 02 – 10 lokata

Pozdrawiam
Adam Zborowski

Jeszcze raz dziękuję Ekspertom za udział w Jury. Uczestnikom za cierpliwość. Zapraszam do zabawy… II etapu konkursu. Głosujmy na najlepsze filmy w ankiecie konkursowej i do zobaczenia w Finale Konkursu „Moja ulubiona technika masażu”. Głosowanie na najlepszą 10tkę potrwa do 20 marca br. … a potem już tylko NAGRODY.

Pozdrawiam
Marcin Banasiński


Udostępnij

Komentarze

komentarze