• Ubezpieczenie OC Allianz 1 tydzień 4 dni temu Ubezpiecznie - wazna rzecz w

  Ubezpiecznie - wazna rzecz w tej pracy. Kolejna sprawa to forma zatrudnienia: umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy własna działalność gospodarcza.

  Najlepsze możliwości socjalne daje umowa o prace. Pozostałe formy zatrudnienia umożliwiają płacenie mniejszych składek, ale kosztem zabezpieczenia socjalnego.

  Własna działalność gospodarcza, a zwłaszcza potrzeba ztrudnienia pracowników, to pewien obowiązek związany z prowadzeniem księgowości. Kolejna sprawa, to kontrolowanie zwolnień chorobowych. Chociaz jak się czyta na http://conperio.pl/ to tego typu usługi też można zlecać firmom zewnętrznym.

  Tematyka ta tez tutaj została szerzej opisana: https://poradnikpracownika.pl/-pracowniku-pracodawca-ma-prawo-skontrolowac-ciebie-gdy-jestes-na-zwolnieniu-lekarskim

 • Jak rozpocząć działalność gospodarczą - Masaże …............? 1 tydzień 4 dni temu Ciekawy artykuł. Dodam od

  Ciekawy artykuł. Dodam od siebie, że o ile cała branża jest dochodowa, zwłaszcza jeżeli wykonuje się usługi na odpowiednio wysokim poziomi, to dla młodych przedsiębiorców pewną barierą jest próg wejścia, który jest stosunkowo wysoki. Mam tutaj na myśli lokal + niezbędny sprzet i wyposażenie. To wszystko kosztuje, czesto nie mało. Finansowanie: sa różne źródła, leasingi, kredyty - np tutaj można więcej o tym poczytać: https://moneystore.pl/forum/

  Mimo wszystko, prawdopodobieństwo suckesu jest moim zdaniem całkiem wysokie.

 • "masaż" dla Panów.. 3 tygodnie 3 dni temu A czy poszłybyście na tego

  A czy poszłybyście na tego typu masaż?

  1. https://www.salonmasazueden.pl/

  2. http://orientmasaz.pl/

 • Masazysta z Kanady i uprawnienia w polsce 11 tygodni 6 dni temu Myślę, że Twój dokument jest

  Myślę, że Twój dokument jest wystarczający i możesz się nim podpierać. Tutaj nie ma konkretnej regulacji prawnej dot. naszego zawodu, tj technika masażysty. Taka trochę wolna amerykanka ... więc śmiało możesz tu pracować. Nawet jestem zdania, że ew. pracodawcy będą przychylniej patrzyli na Twój dokument :-)

  powodzenia

  P.S. a to ciekawe, ja myślałem, żeby pracować w Kanadzie a tu gość do Polski zjezdza :-)

 • Problem ze stażystą 19 tygodni 5 dni temu Witam, tak to jest ze

  Witam,

  tak to jest ze stażystami :-)

  Niby pracy szukają a jak już mogą ją mieć, nie chce im się pracować. Wiem, na początku okres próbny ich przeraża bo chcieli by już zarabiać a tu trzeba się wykazać a nie wiadomo czy po stażu pracodawca ich przyjmie. Najczęściej pracodawcy wykorzystują stażystów a później nie chcą ich zatrudnić i biorą nowych, tak jest taniej. Stąd pewnie takie podejście stażystów.

  Pomijając to co wyżej, wydaje mi się, że pracować w zawodzie a w szczególnie takim jak nasz, trzeba chcieć i lubić. Widocznie Pani nie chce i nie lubi, chyba bym sobie darował. Z tego co mi wiadomo, że stażysty można zrezygnować tłumacząc w UP z jakiego powodu jest ta rezygnacja a powód jest prosty - nie pasuje Ci i tyle.

  powodzenia!

 • „Szyja tekstowa” staje się „epidemią” i może trwale niszczyć kręgosłup 26 tygodni 6 dni temu Lepszym tłumaczeniem Test

  Lepszym tłumaczeniem Test neck syndrom byłoby: szyja esemesowa

 • X Majówka z Fizjoterapią 29 tygodni 2 dni temu Art Riggs na majówce! To

  Art Riggs na majówce! To naprawdę ciekawe wydarzenie. Warto być!

 • Japoński rytuał masażu twarzy 37 tygodni 3 dni temu Widziałem to już parę lat

  Widziałem to już parę lat temu w wykoaniu Hidemi Miromasa, na 30 kongresie LNE - https://www.youtube.com/watch?v=dT4J0QX3ycI

  wygląda fajnie :-)

 • Proch prochy prochy 41 tygodni 3 dni temu Moim zdaniem to całkiem

  Moim zdaniem to całkiem niezły lekarz. Podejście jak najbardziej OK. Leki, no cóż to podstawowe zalecenie lekarzy ale wszyscy wiedzą dlaczego tak jest. Pan Dr Witold Janusz widzi jednak problem wywiadu u swoich kolegów. Wie, że w niektórych przypadkach albo nie wiedzą albo nie chcę im się diagnozować i od razu przepisują leki. Co raz więcej lekarzy to zauważa. Przyczyna tkwi w poszerzającej się świadomości społeczeństwa ... i dobrze :-)

  Inna sprawa, że nam (masażystom, fizjo też) trudno odczytać czy mamy doczynienia z "czerwoną flagą" czy też z żółtą. Choć ta druga czasami trafia się w moim gabinecie. Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest współpraca masażystów z lekarzami, tylko pod warunkiem, że Ci drudzy nie będą traktować nas i pacjentów przedmiotowo.

  Innymi słowy, alerty "kolorowych flag" da się eliminować przy współpracy i rzetelności całego środowiska medycznego, ale póki takiej współpracy brak. Pozostaje nam samodzielnie zdecydować co możemy z naszym pacjentem zrobić. Chcieliśmy pomóc i swego czasu organizowaliśmy taki kurs kilkudniowy, prowadzony przez lekarza dot. rozpoznania jednostek chorobowych, które moga pojawić się w naszym gabinecie ... odzew był marny. Też to o czymś świadczy :-)

  Życzę powodzenia

  Marcin

 • Kolejne doświadczenie 46 tygodni 3 dni temu Każdy z naszych pacjentów

  Każdy z naszych pacjentów potrzebuje nieco innego sposobu traktowania - to zależy od jego charakteru, oczekiwań, potrzeb. To bardzo ciężkie socjologicznie zadanie, bo przecież nie jesteśmy kształceni jak być psychologiem, lecz jak dobrze leczyć pacjentów. Znam wielu terapeutów, którzy mają wspaniałe umiejętności manualne i diagnostyczne, lecz nie mają wystarczającej ilości pacjentów, gdyż są całkowicie znieczuleni emocjonalnie, a podczas wywiadu potrafią z częstotliwością maniaka popełniać faux pas... 

  Moim zdaniem - szczególnie początkujący terapeuci/masażyści, powinni często pytać pacjentów o wrażenia po terapii, co się pacjentowi podobało, a co nie koniecznie... Można spróbować ankiety, która była by wypełniana po wizycie, z oceną gabinetu, terapeuty, atmosfery itp. Bardzo ważne z mojego punktu widzenia jest też to, abyśmy my korzystali regulanie z zabiegów u innych terapeutów - aby móc cały czas na bierząco konfrontować nasze podejście terapeutyczne oraz podejście innych. Dzięki temu możemy szybko zauważyć lepsze rozwiązania, które później możemy wprowadzić do Naszej praktyki, lub gorsze, które przypomną Nam, że za nic w świecie nie chcemy ich stosować w swoim gabinecie...

 • Kolejne doświadczenie 46 tygodni 4 dni temu Właśnie, czy ja uważam, że to

  Właśnie, czy ja uważam, że to chore? No nie. Dalej uważam że to było nieprofesjonalne z mojej strony. Mimo doświadczenia zawodowego i wieloletniego obycia z klientami, wciąż okazuje się, że brak mi wyczucia (empatii).

  Wiem, że między innymi moim zadaniem jest edukacja:

  • czy wytłumaczenie ludzkim językiem to co wyklepał lekarz „medycznym slangiem” (co potem powtarzają nie wiedząc o czym mówią),

  • czy omówienie wskazówek fizjoterapeuty, któremu się wydaje że wszyscy pacjenci skończyli medycynę,

  • czy też przeanalizowanie zagmatwanych porad masażystów, którzy często stawiają szybką diagnozę,

  • albo zwyczajnie, wytłumaczenie co może być przyczyną ich dolegliwości,

  jednak jak ta edukacja będzie wyglądała, a przede wszystkim jak trafi do klienta/pacjenta, to już kreujemy My.

  Musimy mieć na uwadze wrażliwość, emocje, wybory naszych klientów zanim zaczniemy np. (jak to w moim przypadku) wprowadzać rzeźnie do terapii :D .

  Nie możemy np. wprowadzać do dyskusji boga, czy religii, gdy ktoś jest niewierzący (bo wyobrażenie sobie, że czyjś terapeuta wierzy w rozmowę z płonącym krzakiem, również nie zostawi pozytywnego wrażenia).

  Itd., itp. …

   

  P.S.

  To taki mój krótki wywód, pod dyskusję oczywiście ...

  P.S.2

  Wiele osób nie ma złych zamiarów, a jednak rani ;)

 • Kolejne doświadczenie 46 tygodni 5 dni temu Fajne doświadczenie ...

  Fajne doświadczenie ... biorąc (w przenośni) kurczaka za rekwizyt, powinieneś się spytać czy przypadkiem nie są wegetariankami :-P

  Chore to jakieś, nie uważasz? Przecież żaden z nas nie ma złych zamiarów, chcemy jak najlepiej.

 • Kolejne doświadczenie 46 tygodni 6 dni temu Tłumaczyłem kiedyś problem

  Tłumaczyłem kiedyś problem dwóm miłym paniom (które właśnie wymasowałem), nie miałem ze sobą żadnych gadżetów, więc postanowiłem pobudzić ich wyobraźnie opowiadając o budowie tuszy kurczaka, którego pomyślałem że nie raz rozbierały. I tak wchodziłem w szczegóły mięśniowo-powięziowe, aż po pewnym czasie jedna z pań nie wytrzymała i zaznaczyła zniesmaczona, że od wielu lat są wegetariankami i wyobrażenie tego kurczaka obniżyło znacząco ich nastrój.

  No! To poczułem się jak kretyn, prostak, który nie ma w sobie krzty empatii i profesjonalizmu.

  Trochę złagodziłem sytuację przeprosinami i w dalszej części bardziej profesjonalnym zachowaniem, ale chyba już nie były tak zrelaksowane jak wcześniej.

   

  P.S.

  Odezwały się na szczęście po pewnym czasie prosząc o pomoc, co w tym przypadku bardzo mnie ucieszyło :)

 • Przemyślenia paranormalne związane z masażem 47 tygodni 6 dni temu  Witaj.  Chyba każdy z nas

   Witaj.  Chyba każdy z nas zaobserwował u siebie podobne reakcje - ja bym powiedział że to to kwestia psychologiczna. Zazwyczaj reaguję takim "powójnym zmęczeniem" na pacjentów z którymi nie umiem nawiązać kontaktu w sensie swobodnej rozmowy- na szczęście zdarza się to rzadko. :) 

 • Z masażem to jak z „Kambo” 51 tygodni 2 dni temu ... i się nie zgadzam z Tobą 

  ... i się nie zgadzam z Tobą  Grzesiek! Wywiad jest formą uświadamiania. Większość pacjentów jest świadoma, ale znajdzie się wielu mniej świadomych i właśnie dla nich jest spotkanie informacyjne. Przez taki wywiad można dodatkowo przekazać informację co i jak, ja przynajmniej z pacjentem tak rozmawiam. Nie przewidzę wszystkiego, to jasne, ale wiele rzeczy zostanie w wywiadzie powiedziane i to się liczy. Im więcej wiemy o sobie nawzajem w relacji terapeuta - pacjent tym lepiej.

  Z drugiej strony masz rację, na głupotę nie ma lekarstwa ...

 • Z masażem to jak z „Kambo” 51 tygodni 2 dni temu Silne reakcje anafilaktyczne,

  Silne reakcje anafilaktyczne, anafilaksja jako stan bezpośredniego zagrożenia utraty zdrowia i życia - sądzę, że w tych kategoriach powinniśmy ten problem rozpatrywać.

  Mamy jeszcze jeden problem - ignorancja. A może głupota razem wzięte.

  Pokażcie mi białego z Europy, który z radością poddaje się działaniu jadu zwierzęcia jadowitego przywiezionego z innej szerokości geograficznej? Kiedy w Polsce lub w najbliższym Instytucie w Berlinie nie ma surowicy przeciwko jadom, kiedy nie ma żadnego antidotum? Jak nazwać to zjawisko uczestniczenia w oczyszczaniu?

  co Ci ludzie z tym oczyszczaniem?

  Anafilaksja może być wywołana każdym czynnikiem, na prawdę każdym czynnikiem. Nikt z nas nie wie na co jest uczulony i kiedy taka reakcja stanie się naszym udziałem.

  Indianie unikają jadowitych zwierząt lub potrafią wykorzystać jady w umiejętny sposób, a na pewno znają antidotum. W zwykłym szpitalu klinicznym w dużym mieście, nie mówiąc już o szpitalu powiatowym nie mają ot tak natychmiast surowicy przeciwko jadom żmij występująvej w Polsce, a co dopiero surowicy w odpowiedzi na jad egzotycznej żabki.

  W tym wypadku nawet wywiad nie pomoże. Nawet nie pomoże wywiad.

  A co do terapii manualnych i naturalnych, wiedza teoretyczna i praktyka, badania dodatkowe w tym obrazowe muszą być podstawą działania każdego z nas po to abym nie musiał przyjmować do szpitala pacjentów ze skręconym karkiem przez pseduzabiegowców terapii manualnej i dotyku kosmicznego. Wiedza i praktyka oraz odpowiedzialność wobec pacjenta  to podstawa działania. W dalszym ciągu wielu wydaje się, że mogą tak wiele zrobić kiedy w rzeczywistości okazuje się, że nie mają za wiele pojęcia o rzeczywistości. Ignorancja i głupota żabkowanego i pseudonaturalno-manualnych dotykowców okaleczających i uśmiercających biednych ludzi w neuropatiach, dyskrazjach, paraplegiach, zmianach posturalnych, adynamiach, zespołach neoplazmatycznych czy w SM.......... etc., etc........

  i kiedy czytam wypowiedzi Marcina nie zadziwia mnie już fakt, że zawsze z Maćkiem jestem w zgodzie, a z Marcinem nie. 

  pozdrawiam

   

 • Z masażem to jak z „Kambo” 51 tygodni 2 dni temu Ależ skąd, ja się nie

  Ależ skąd, ja się nie obrażam, bo niby na co? Masz swoje zdanie a ja swoje :-) Nadal uważam, że trafne porównanie. Osoby o których piszesz, że masują bez wywiadu, jak sam napisałeś, są w większości związani z medycyną i wspomniany masaż przeciwodleżynowy wykonywany jest na pewno po wywiadzie, bo jest przecież konsultacja lekarska zanim przyjmą pacjenta do szpitala ... a nawet kiedy pacjent leży sobie w domu jest dostępna jego karta choroby, gdzie wiadomo co i jak. Osoby starsze (domy opieki) także mają konsultacje lekarskie (przynajmniej powinny je mieć). Każda choroba, wypadek itp, zaczyna się przecież od wizyty u lekarza i prowadzona jest wspomniana wyżej karta choroby ... innymi słowy wywiad - nie trafiłeś. Domowy masaż stóp i nóg ew. innych części ciała w celu namaszczania olejem (np: filtrem przeciwsłonecznym) wypada z terapii ... o tym nie dyskutuje

  Jeżeli chodzi o - "Ostrzegajcie przed wyjazdami do Tajlandii, Chin, Japonii, Turcji itd., bo jeszcze ktoś zechce wypróbować tamtejszych masaży (a wiadomo, początkowego wywiadu tam nie będzie)."  to wszystko jest gites dopóki nic się nie stanie :-) Większość ludzi nie ma świadomości co może się im stać podczas egzotycznego masażu, po to wlaśnie o tym trąbimy o aspekcie wywiadu! Bo jeśli będą mieli świadomość, że coś może się stać, a wywiadu ze strony masażysty egzotycznego nie będzie, sami przekażą info o ew. samopoczuciu swoim, przynajmniej ogólnie. Poproszą np: w Tajlandii o BAU BAU (podobno znaczy lekko) itd. Chiny, czy Japonia (Korea też) bez wywiadu nie ruszą, w większości opieraja sie TMC ... więc o to się nie boję.

  Mama głaszcząca dziecko po obitym kolanie ... no tak, to jest problem :-)

  pozdrawiam Maćku
  Marcin
   

 • Z masażem to jak z „Kambo” 51 tygodni 2 dni temu Nie chcę Cię Marcin obrazić,

  Nie chcę Cię Marcin obrazić, bynajmniej, jednak porównanie aplikowania z premedytacją trucizny, do głaskania kogoś po plecach i po nonach, jest co najmniej nadużyciem (by nie powiedzieć, że idiotyczne).

  Moim zdaniem od razu powinniście walczyć ze wszystkimi pielęgniarkami, opiekunami medycznymi, Opiekun w domu pomocy społecznej, asystentem osoby niepełnosprawnej – bo przecież oni wszyscy, bez szkoły masażu wykonują przy pielęgnacji chociażby masaż przeciwodleżynowy, bądź masują przy nacieraniu oliwką stopy i ewentualnie nogi.

  Ostrzegajcie przed wyjazdami do Tajlandii, Chin, Japonii, Turcji itd., bo jeszcze ktoś zechce wypróbować tamtejszych masaży (a wiadomo, początkowego wywiadu tam nie będzie).

  Czekam jeszcze jak porównacie mamę, która pomasowała dziecku stłuczone kolanko do snajpera strzelającego z dachu do ludzi.

  Ahhh, po prostu edukacja rewelacja...

 • Kursy masażu cz.1 - Trigger - wyznania kursantki 51 tygodni 5 dni temu Stale poszukuje odpowiedzi na

  Stale poszukuje odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie będąc w kontrakcie z panem Rafałem: czy, a jeśli tak to w jaki sposób odpowiedzialnie przygotować do pracy z ciężarną, biorąc pod uwagę doświadczenia szkoleniowe. Na odpowiedz szkoly poczekamy, pozdrawiam

 • Kursy masażu cz.1 - Trigger - wyznania kursantki 1 rok 2 dni temu Jeżeli ludzie z "Triggera"

  Jeżeli ludzie z "Triggera" nie mają nic do ukrycia i nadal mocno stoją przy swoim, to powinni Rafała wpuścić na kurs. Chyba, że boją się o to, że Rafał nauczy się czegoś więcej, co mógłby przekazywać na swoich kursach, ha! Chłopaki, jednak Was nie przyjmą :-)

 • Warszawo - czy masz pożyczyć stół? 1 rok 2 dni temu ... za późno, ale mam :-)

  ... za późno, ale mam :-)

 • Kursy masażu cz.1 - Trigger - wyznania kursantki 1 rok 2 dni temu Za namową Pani Marty chciałem

  Za namową Pani Marty chciałem zapisac się na kurs MTG w niesławnej szkole Trigger aby przekonać się naocznie jaki jest poziom nauczania tego kursu. Przy okazji kurs tam jest jednodniowy !!! Nasze szkolenie trwa 80 h także tym bardziej byłem ciekawy czego mo zna się nauczyć przez 1 dzień :)

  Oczywiście nie dstałem żadnej odpowiedzi na moje zgłoszenia. Nic a nic !!! To wszystko wyjaśnia. Ignorancja, a na pewno strach przed kompromitacją. Nie jestem nawet tym zdziwiony.

   

   

 • na temat siedzenia nieco 1 rok 3 dni temu Fajnie zebrane informacje.

  Fajnie zebrane informacje. NAsi klienci, którzy przychodzą na masaż leczniczy często zmagaja się z dolegliwościami, spowodowanymi właśnie siedzącym trybem życia.

  Uczulamu ich, że to co dzieje się w ich ciele to tykając bomba, ale niestety większość musi przekonać się na własnej skórze, aby to zrozumiała.

 • Warszawo - czy masz pożyczyć stół? 1 rok 4 dni temu Pytanie aktualne...

  Pytanie aktualne...

 • Zespół więzadła krzyżowo-guzowego - cz.2 1 rok 4 dni temu Witam, bardzo ciekawy

  Witam,

  bardzo ciekawy artykuł. Gratuluję koncepcji. 

  Chciałbym podzielić się skromnym doświadczeniem, warto również zbadać palpacyjnie tkliwość CO, oraz m. pośladowego małego. 
  Wydaje mi się, że przez to dokładniej jesteśmy wstanie przeprowadzić terapię, a jeśli chodzi o mięsień pośladkowy uchronić się, przed zbyt wczesnym podjęciem terapii - konieczne może okazać się wykluczenie przez lekarza ostrego stanu zapalnego, a nam pozwoli zalecić odpowiednie ćwiczenia.

   

  Pozdrawiam P.F