Zniesiona lordoza szyjna RTG

- Panie Marcinie, drętwieją mi ręce, tak od czasu do czasu, środkowe palce
- Boli Panią coś?
- trochę szyja, ale raczej rzadko, między łopatkami częściej
- proszę skręcić głowę w prawo, tak, teraz w lewo – klientka kręci głową na żądanie – ograniczenia w ruchu raczej nie ma – stwierdzam i zaraz dodaję:
- jaką ma Pani wadę wzroku? – patrzę, że klientka robi wielkie oczy, ale odpowiada:
- no … minus 3, a czemu Pan pyta?
- mówiła Pani, że zrobiła RTG odcinka szyjnego, mogę zerknąć

Portret użytkownika Marcin Banasiński

Kolejne doświadczenie

Szkielet anatomiczny

Miałem dziś nowego pacjenta, 19 letnią dziewczynę. Przyszła z mamą. Wcale się nie dziwię, od 3 lat walczą ze skoliozą, z miernym skutkiem. Nie widziałem dziewczyny wcześniej, ale mama mówiła, że jest znacznie lepiej. Dobra mama, chce pomóc córce, uparcie dąży do celu, wie czym jest skolioza, próbuje wszystkiego. Nie wygląda to tak źle. Lewa w L, prawa w TH. Prawa łopatka wyżej, lewy staw krzyżowo-biodrowy przemieszczony, itd. W/d mojej koncepcji to lewostronny zespół przemieszczenia miednicy.

Portret użytkownika Marcin Banasiński

Z masażem to jak z „Kambo”

kambo a masaż

Oczywiście nie można porównywać tych zabiegów do siebie, choć, moim zdaniem mają wiele ze sobą wspólnego.

Portret użytkownika Marcin Banasiński

V Spotkanie z Masażem

V Spotkanie z Masażem

Siedzę przed salą, dzisiaj warsztatową, w budynku Adgar Plaza, gdzie wczoraj była nasza jubileuszowa konferencja – V Spotkanie z Masażem. Trwa właśnie warsztat Sebastiana Białego o prawidłowych technikach MDL a mnie naszło na pisanie.

oliwka na podłodze

A to pech.
Miałem taką ostatnio sytuację, że masując u pacjenta w jego domu potrąciłem, nie chcący, stającą na stole oliwkę do masażu. Ta spadła na podłogę, „dzióbek niekapek”, odpadł a buteleczka, na szczęście plastikowa, poturlała się majestatycznie pod stołem w kierunku stojącej nieopodal oszklonej biblioteki … zostawiając ślad swojego rajdu, poprzez zaznaczenie tej drogi smugą oleistą :-)

Worksite Marcin Banasiński

Odpowiem Wam – to może być Wasze pierwsze spotkanie z pacjentem/klientem! Kiedy próbujesz coś sprzedać, i nie ważne czy to towar czy usługa kupujący chciałby bliżej poznać produkt, „pomacać go”, nieprawda?