Portret użytkownika Grzegorz

Przemyślenia paranormalne związane z masażem

Gdy pracuje się jako masażysta, miewa się wielu pacjentów o różnorodnym podejściu do życia. Ktoś, kto już kilka lat pracuje w zawodzie, musiał się zetknąć z ludźmi, którzy mówią o tak zwanym wampiryzmie energetycznym, czy też przekazywaniu dobrej energii. W społeczeństwie zawsze pewien odsetek ludzi się znajdzie, który wierzy w aurę, radiestezję, czy też aspekty związane z medycyną wschodu.

Portret użytkownika Grzegorz

Obce języki

Jeszcze mamy wakacje, stąd nie chce się pisać, ale czasem człowieka nachodzą refleksje okołomasażowe. Właśnie w wakacje przyjeżdża do Polski sporo obcokrajowców i czego często szukają? Oczywiście masażu :)

Portret użytkownika Grzegorz

Oczekiwania a rzeczywistość

Znów zbliża się czas, kiedy to wielu podejmuje decyzję, by pójść do szkoły kształcącej masażystów. Trudno przewidzieć ile tych osób idzie z przypadku, a ile z tak zwanego powołania i dobrze przemyślanej decyzji.

Jeżeli ktoś, kto teraz podejmuje decyzję, akurat trafi na ten wpis, to niech sobie przemyśli szczególnie parę rzeczy.

Portret użytkownika Grzegorz

Przedwojenny masaż twarzy na zmarszczki

Przed wojną wychodziły różnorodne gazety, ale też i czasopisma. Jednym z ciekawszych dla mnie jest „Higjena ciała i sport”. Ostatnio szczególną mą uwagę zwrócił artykuł na temat masażu twarzy. Postaram się streścić ten artykuł, który na pewno się spodoba kobietom :)

Zmarszczki twarzy i masaż

Zmarszczki powinny się pojawiać na twarzy około 45 roku życia. Życie jednak wywiera na człowieku piętno i pozostawia ślady chorób i zmartwień.

Dziewięć oczywistych rzeczy w masażu, które wymieniłem i opisałem, to elementy, które według mnie są tym, co sprawia, że masażysta prezentuje wysoki poziom swego zawodu. Nie ma czegoś takiego, że można się czegoś nauczyć w masażu z formułek i to musi dać efekt. Zawsze najważniejszym czynnikiem będzie wyczucie, którego nie da się nauczyć gdzieś, to trzeba nabyć wraz z doświadczeniem i praktyką w zawodzie.

Masaż opiera się na leczeniu bodźcowym. Należy rozumieć to tak, że jeżeli czynnikiem który ma wywołać reakcję w organizmie jest dotyk, czy też ucisk, to masaż jako zbiór czynników bodźcujących odpowiednio użyty wywoła pożądane zmiany.