Portret użytkownika Trzcina

Problem ze stażystą

Problem ze stażystą

Witam,

Od 3 lat prowadzę własną działalność z zakresu fizjoterapii. W gabinecie oprócz mnie pracuje jeszcze koleżanka, która zajmuje się bardziej ustalaniem wizyt z pacjentami i prowadzeniem tzw. papierków jednak jest ona w gabinecie kilka razy w tygodniu. Z racji tego, że nie mogę narzekać na brak pracy postanowiłam zatrudnić pracownika. Mój gabinet dopiero się rozwija dlatego pomyślałam nad zatrudnieniem stażysty z urzędu pracy, oczywiście po ukonczeniu kierunku związanego z fizjoterapią.

Przyjęliśmy stażystkę. Zapowiadała się całkiem dobrze. Studia ukończyła na lepszej uczelni niż ja. Praca obroniona na 4.5 pomyślałam, że może uda mi się zrobić z niej dobrą współpracownicę. Powiem Wam szczerze, jestem bardzo rozczarowana. Moja stażystka to kompletny leń. Ciągle korzysta ze swojego prywatnego telefonu, cały czas słysze dźwięk wiadomości z messengera, a co najważniejsze jej wiedza jest praktycznie zerowa. Nie mogę tego pojąć. Podstawowe informacje z dziedziny fizjoterapii są dla niej czarną magią. Muszę ją uczyć wszystkiego od podstaw. Niestety nie mam na to czasu, ponieważ sama przyjmuję klientów w gabinecie i do osób obłożnie chorych dojeżdżam. Ona nie czyta nawet książek czy broszur, które jej daję. Moja koleżanka także to zauważyła. W związku z tym chciałam się Was poradzić, czy mogę zakończyć ten staż przed czasem i czy mam wtedy szansę na przyjęcie nowego stażysty? Nigdy się w to nie zagłębiałam, ale niestety widzę, że z tej dziewczyny w ciągu jeszcze dwóch pozostałych miesięcy stażu fizjoterapeuty nie zrobię.

 • w górę
  50%
 • down
  50%

Komentarze

Portret użytkownika Marcin Banasiński

Witam, tak to jest ze

Witam,

tak to jest ze stażystami :-)

Niby pracy szukają a jak już mogą ją mieć, nie chce im się pracować. Wiem, na początku okres próbny ich przeraża bo chcieli by już zarabiać a tu trzeba się wykazać a nie wiadomo czy po stażu pracodawca ich przyjmie. Najczęściej pracodawcy wykorzystują stażystów a później nie chcą ich zatrudnić i biorą nowych, tak jest taniej. Stąd pewnie takie podejście stażystów.

Pomijając to co wyżej, wydaje mi się, że pracować w zawodzie a w szczególnie takim jak nasz, trzeba chcieć i lubić. Widocznie Pani nie chce i nie lubi, chyba bym sobie darował. Z tego co mi wiadomo, że stażysty można zrezygnować tłumacząc w UP z jakiego powodu jest ta rezygnacja a powód jest prosty - nie pasuje Ci i tyle.

powodzenia!

 • w górę
  50%
 • down
  50%